Disney zapłaci 50 mln dol. za zmuszanie serwisów streamingowych do zawyżania cen
The Walt Disney Company zgodziła się zapłacić 50 milionów dolarów subskrybentom YouTube TV i DirecTV w ramach ugody. Pozew zbiorowy z listopada 2022 roku zarzucał Disneyowi zawieranie antykonkurencyjnych umów, które zmuszały serwisy streamingowe do podwyżek cen. Kluczowym elementem sporu było wymaganie przez Disney dołączania ESPN do podstawowych pakietów OTT.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!