Polska buduje trzeci terminal LNG — import gazu wzrośnie do 50 mld m³ rocznie
Polska zdecydowała się na budowę trzeciego terminala LNG — kolejnego pływającego obiektu FSRU w Zatoce Gdańskiej. Cztery podmioty zakontraktowały długoterminowy dostęp do drugiego terminala FSRU, co przesądziło o uruchomieniu kolejnej instalacji. Po rozbudowie łączne możliwości importu gazu skroplonego w Polsce wzrosną do 50 mld m³ rocznie.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!