Woda w plastikowej butelce w gorącym samochodzie szkodzi zdrowiu
Woda pozostawiona w plastikowej butelce w rozgrzanym samochodzie po kilku godzinach może być szkodliwa dla zdrowia. Wysoka temperatura powoduje uwalnianie się związków chemicznych z plastiku, a bakterie z kontaktu ust z butelką namnażają się szybciej. Eksperci zalecają unikanie picia takiej wody i przenoszenie butelek do cienia.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!