Były szef NATO: Ukraina to militarnie najsilniejsze państwo Europy — musi bronić kontynentu
Były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen ocenił, że Ukraina jest „militarnie najsilniejszym krajem w Europie" i powinna wejść w skład europejskiej koalicji gotowości na wypadek wycofania się USA z obrony kontynentu. Rasmussen stwierdził, że podejście Stanów Zjednoczonych do obrony Europy zmieniło się trwale. Koalicja 45 państw jest już w teorii gotowa do działania jako siła wsparcia i szkoleniowa na Ukrainie po ewentualnym zawarciu pokoju z Rosją.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!