YouTube zapłaci odszkodowanie nastolatce za uzależniający algorytm
YouTube osiągnął ugodę w sprawie pozwu wniesionego przez nastolatkę z Florydy, która twierdziła, że uzależniający design platformy doprowadził do jej depresji, lęków i problemów ze snem. Podobne zarzuty dotyczą też Instagrama, Snapchata i TikToka. Sprawa wpisuje się w szerszą falę pozwów przeciwko platformom społecznościowym oskarżanym o szkodliwy wpływ na zdrowie psychiczne młodych.
Komentarze
Dołącz do dyskusji — a Ty co o tym sądzisz?
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Ciekawe, czy to otworzy drogę dla podobnych spraw w innych krajach.