Od 2009 r. o 75% więcej pieszych ginie na drogach USA — winne są SUV-y i pick-upy
Liczba pieszych ginących na drogach w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 75% od 2009 roku. Główną przyczyną tego trendu są coraz większe i cięższe pojazdy — SUV-y i pick-upy — które dominują na amerykańskich drogach. Większa masa i wyższy przód tych aut sprawiają, że zderzenia z pieszymi są znacznie bardziej śmiertelne niż w przypadku mniejszych samochodów.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!