Polska buduje drugi terminal LNG w Zatoce Gdańskiej o przepustowości 6,1 mld m³
Premier Donald Tusk ogłosił, że spółka Gaz-System wybuduje drugi pływający terminal LNG w Zatoce Gdańskiej. Przepustowość terminala wzrośnie z planowanych wcześniej 4,5 mld do 6,1 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Inwestycja ma wzmocnić pozycję Polski jako regionalnego hubu gazowego.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!