Więcej zieleni w miastach = więcej korzystnych mikroorganizmów w środowisku
Badania potwierdzają, że większa ilość terenów zielonych w środowisku miejskim wiąże się ze wzrostem różnorodności i liczebności mikroorganizmów. Obecność roślinności sprzyja rozwojowi pożytecznych drobnoustrojów, co może mieć pozytywny wpływ na zdrowie ludzi i ekosystemów miejskich. Wyniki stanowią kolejny argument za rozwojem zielonej infrastruktury w miastach.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!