Złoto Kasprzyka trafiło do Jasnej Góry, brązy do Rajczy — pierwszy memoriał boksera
Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski w boksie z Tokio 1964, przed śmiercią 2 lutego przekazał wszystkie swoje medale jako wota — złoto olimpijskie do zakonu paulinów na Jasnej Górze, a brąz z Rzymu 1960 i brąz mistrzostw świata z Belgradu do sanktuarium w Rajczy. W sobotę, ponad cztery miesiące po śmierci legendy, w Rajczy odbył się pierwszy memoriał jego imienia. To niezwykły gest jednego z najwybitniejszych polskich pięściarzy.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!