Iran chce pobierać opłaty od statków przepływających przez Cieśninę Ormuz
Iran, po wcześniejszym uzbrojeniu Cieśniny Ormuz i uczynieniu jej zbyt niebezpieczną dla handlu, planuje teraz pobierać opłaty od statków chcących przez nią przepłynąć. Eksperci wskazują, że Teheran konsekwentnie dąży do przejęcia kontroli nad tym strategicznie kluczowym szlakiem wodnym. Cieśnina Ormuz to jedna z najważniejszych tras przesyłu ropy naftowej na świecie.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!