Papież Leon XIV zwołał nadzwyczajny konsystorz; kard. Ryś otworzy pierwszą sesję
Papież Leon XIV zwołał nadzwyczajny konsystorz — zgromadzenie kardynałów — który rozpocznie się w piątek w Watykanie. Pierwszą sesję otworzy metropolita krakowski kardynał Grzegorz Ryś, obejmując w ten sposób ważną rolę podczas tego wyjątkowego zgromadzenia. Nadzwyczajne konsystorze są zwoływane rzadko i sygnalizują istotne decyzje lub dyskusje w łonie Kościoła katolickiego.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!