Queensland: deficyt 6,17 mld AUD mimo rekordowych dochodów z węgla
Skarb stanu Queensland w Australii zapowiedział deficyt budżetowy na poziomie 6,17 mld dolarów australijskich, mimo że dochody z opłat eksploatacyjnych za węgiel wzrosną do 6,9 mld AUD z 4,8 mld AUD. Skarbnik David Janetzki obiecał nadwyżkę budżetową dopiero w roku 2029–30, po latach miliardowych deficytów. Zadłużenie stanu ma przekroczyć 200 mld AUD w ciągu trzech lat, co grozi obniżeniem ratingu kredytowego Queensland.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!