RWE pozyskuje 4,1 mld euro z emisji akcji, by zwiększyć udział w Amprion
Niemiecki koncern energetyczny RWE AG planuje pozyskać około 4,1 mld euro (ok. 4,7 mld dolarów) poprzez emisję nowych akcji. Środki zostaną przeznaczone na zwiększenie udziału spółki w Amprion — jednym z niemieckich operatorów sieci przesyłowej. To kolejny krok w strategicznym zwrocie RWE w kierunku regulowanych aktywów infrastrukturalnych.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!