USA znoszą sankcje naftowe na Iran – Teheran po raz pierwszy sprzeda ropę w dolarach
Stany Zjednoczone zniosły sankcje na eksport irańskiej ropy, co pozwoli Iranowi sprzedawać surowiec w dolarach amerykańskich po raz pierwszy od dekad. Jednocześnie Teheran podważa twierdzenia wiceprezydenta JD Vance'a dotyczące inspekcji nuklearnych. Decyzja jest elementem szerszych negocjacji dyplomatycznych między Waszyngtonem a Teheranem.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!