Premier Holandii przeprasza za złe traktowanie żołnierzy z Moluków po 1945 roku
Holenderski premier Rob Jetten oficjalnie przeprosił za złe traktowanie żołnierzy z Wysp Moluków, którzy służyli w armii kolonialnej Holandii. Przeprosiny wpisują się w szersze rozliczenia Niderlandów z kolonialną przeszłością. Molukanie byli dyskryminowani i porzuceni po upadku holenderskich Indii Wschodnich w 1949 roku.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!