Polska prowadzi koalicję 12 krajów UE ws. Funduszu Modernizacyjnego po 2030 r.
Z inicjatywy Polski dwanaście państw Unii Europejskiej wystosowało list do Komisji Europejskiej z apelem o utrzymanie i zwiększenie Funduszu Modernizacyjnego po 2030 roku. Polska jest największym beneficjentem tego funduszu, finansującego transformację energetyczną. To jeden z kluczowych instrumentów wsparcia dla krajów przechodzących odejście od węgla.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!