Klinika WUM przyjmowała 70% pacjentów poza kolejką – NFZ nałożył karę 300 tys. zł
W jednej z klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nawet 70% pacjentów było przyjmowanych poza kolejką – podaje portal Rynek Zdrowia. NFZ nałożył na placówkę karę wynoszącą niemal 300 tys. złotych za stwierdzone nieprawidłowości. Klinika twierdzi, że przyjęcia opierały się wyłącznie na kryteriach medycznych, a kontrolerzy oparli wnioski jedynie na danych statystycznych.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!