Po waloryzacji 30 tys. Polaków pobiera emeryturę poniżej 500 zł
ZUS podał, że po marcowej waloryzacji 30,1 tys. osób pobiera emerytury do 500 zł – to o 8,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Paradoksalnie waloryzacja zwiększyła liczbę uprawnionych do tak niskich świadczeń, a nie zmniejszyła. Dane pochodzą z analizy rozkładu wypłat świadczeń opublikowanej przez ZUS.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!