Szwajcarskie lodowce tracą cały zimowy śnieg do poniedziałku — rekordowe tempo topnienia
Według szefa szwajcarskiego monitoringu lodowców (Glamos) cały śnieg i lód nagromadzony w ubiegłą zimę na alpejskich lodowcach Szwajcarii stopnieje do poniedziałku. To drugi najwcześniejszy w historii pomiarów tzw. "dzień straty lodowca", spowodowany falą upałów uderzającą w Europę.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!