Fed z Minneapolis: w 2025 r. możliwa jedna podwyżka stóp procentowych
Prezes Banku Rezerwy Federalnej w Minneapolis, Neel Kashkari, spodziewa się jednej podwyżki stóp procentowych w 2025 roku. Zmianę nastawienia tłumaczy wątpliwościami co do trwałości umowy USA-Iran oraz rosnącymi wydatkami na rozwój sztucznej inteligencji. Oba czynniki mogą nasilić presję inflacyjną.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!