Reuters: Odebranie odznaczenia Zełenskiemu wywołało największy kryzys dyplomatyczny Polska-Ukraina od 2022 r.
Prezydent Karol Nawrocki pozbawił Wołodymyra Zełenskiego najwyższego polskiego odznaczenia w związku ze sporem o nazwanie ukraińskiej jednostki wojskowej imieniem żołnierzy UPA, odpowiedzialnych za rzeź Wołyńską. Agencja Reuters ocenia, że doprowadziło to do największego kryzysu dyplomatycznego między Polską a Ukrainą od rosyjskiej inwazji w 2022 roku. W artykule pada sugestia, że Polska nie powinna się dziwić, że nie jest zapraszana na niektóre spotkania dyplomatyczne.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!