Polska zebrała 13 krajów UE, by uzgodnić reformę systemu ETS przed propozycją KE
Z inicjatywy Polski w czwartek w Luksemburgu odbyła się narada ministrów 13 państw UE dotycząca systemu handlu uprawnieniami do emisji CO₂ (ETS). Celem spotkania było skoordynowanie stanowisk przed planowaną na połowę lipca propozycją reformy systemu przez Komisję Europejską. Polska określa koalicję jako „szczepionkę" przeciwko nadmiernym kosztom emisji dla gospodarek uczestniczących krajów.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!