Członek rady Banku Japonii: stopy procentowe powinny rosnąć co kilka miesięcy
Naoki Tamura, członek rady Banku Japonii, wezwał do podwyżek stóp procentowych co kilka miesięcy w obliczu rosnącej presji inflacyjnej. Tamura uważa, że bank centralny powinien przyspieszyć tempo zacieśniania polityki monetarnej. Wypowiedź stanowi jeden z bardziej jastrzębich głosów w japonskim banku centralnym.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!