Zapotrzebowanie na energię w Australii prawie się podwoi do 2050 r. przez centra danych
Według najnowszego raportu australijskiego operatora sieci energetycznej, zapotrzebowanie na prąd w głównej sieci kraju niemal się podwoi do 2050 roku. Kluczowym czynnikiem wzrostu będą centra danych, których liczba i moc gwałtownie rosną. Raport wskazuje na konieczność znacznej rozbudowy infrastruktury energetycznej.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!