Notariusze alarmują: seniorzy tracą przez lukę w prawie mieszkań spółdzielczych
Polskie prawo uniemożliwia seniorom bezpieczne przeniesienie prawa do mieszkania spółdzielczego w zamian za dożywotnią opiekę – zamiast umowy dożywocia muszą korzystać z ryzykownej darowizny. Notariusze apelują o zmianę przepisów, które ich zdaniem dyskryminują część starszych właścicieli. Resort sprawiedliwości sygnalizuje otwartość na zmiany, lecz nie podjął jeszcze decyzji – informuje „Rzeczpospolita".
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!