Irak na MŚ po 40 latach — kurdyjska mniejszość świętuje reprezentację w kadrze
Irak wrócił na mundial po 40 latach przerwy i 22 czerwca zmierzy się z Francją w fazie grupowej. Po porażce 1:4 z Norwegią w pierwszym meczu, dla wielu Irakijczyków — szczególnie Kurdów na północy kraju — sam udział w turnieju jest historycznym powodem do dumy. Obecność zawodników z mniejszości narodowych w składzie ma dla nich szczególne znaczenie.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!