Kard. Dziwisz nie stawił się w sądzie w sprawie ofiary księdza Jana W.
Kardynał Stanisław Dziwisz nie pojawił się w Sądzie Okręgowym w Krakowie, gdzie miał zeznawać w sprawie Janusza Szymika — mężczyzny domagającego się zadośćuczynienia za nadużycia seksualne ze strony księdza Jana W. Szymik przed rozprawą powiedział: „Wewnętrznie jestem człowiekiem zrujnowanym, ale walczącym o sprawiedliwość". Nieobecność hierarchy to kolejna odsłona głośnej sprawy dotyczącej odpowiedzialności Kościoła za tuszowanie nadużyć.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!