Kanadyjskie miasto przyznało drzewom prawa istot żywych
Kanadyjskie miasto oficjalnie uznało drzewa za żywe istoty posiadające prawa, inspirowane działalnością québeckiego filmowca André Deschera, który stwierdził, że "drzewo jest jak człowiek". To precedensowe rozwiązanie ma wzmocnić ochronę przyrody na szczeblu lokalnym. Inicjatorzy nazywają drzewa "naszym największym sojusznikiem".
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował — napisz pierwszy 👇
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!